logo

MycoMedica Shiitake

Shiitake (húževnatec jedlý) je pre svoj vysoký obsah aminokyselín, vitamínov a minerálov nazývaná kráľovnou medzi hubami, alebo elixírom života. Vyskúšajte extrakt s najúčinnejším pomerom účinných látok.
Dostupnosť:

Na objednávku

Cena:

28,90 €

ks

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Shiitake je velmi bohatá na potrebné esenciálne aminokyseliny, minerálne látky, vitamíny skupiny B a tiež provitamín D2.

Vďaka biofermentácii a následnému spracovaniu metódou dvojitej extrakcie ponúkame vysoko kvalitný výťažok zo Shiitake v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky.

Zloženie v 1 kapsuli Shiitake: Shiitake, Lentinula edodes, 100 % čistý extrakt – 500 mg

Pomocné látky Shiitake: bez pomocných látok, aditív a konzervantov

Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu - v želatínových alebo rastlinných kapsulách (rastlinné sú vhodné aj pre vegánov)
Hmotnosť obsahu netto: 55,8g

Dávkovanie :

  • pri preventívnom užívaní: 1-2 kapsule denne odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať 
  • kapsule užívajte nalačno (min. 30 minút pred jedlom, alebo 60 minút po jedle), zapite vodou, alebo slabým zeleným čajom
  • pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok, napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly

Upozornenie: Shiitake nie je určená pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Produkty na týchto stránkach sú výživové doplnky. Nejedná sa o lieky a nemožno ich za predpísané lieky zamieňať.

O Shiitake 

Shiitake (húževnatec jedlý, Lentinula edodes) má domovinu v Ázii, kde je tiež využívaná v gastronómii. Hovorí sa, že jej chuť je 4−10x koncentrovanejšia než pri iných hubách. Shiitake je teda vhodná k dochuteniu mäsa, polievok, omáčok, alebo do šalátov.  Shiitake je drevokazná stopkovýtrusná huba rastúca na popadaných stromoch, alebo pňoch.
V dnešnej dobe sa Shiitake pestuje komerčne v kontrolovaných sadbách, keďže dopyt po nej je obrovský. Prvé zmienky o Shiitake pochádzajú z obdobia pred 2000 rokmi v dielach čínskej medicíny.
 
Shiitake sa hovorí, že je „kráľovnou medzi hubami“ či „elixír života“, k čomu ju predurčuje jej zloženie. Shiitake je veľmi bohatá na potrebné esenciálne aminokyseliny, minerálne látky, vitamíny skupiny B a provitamín D2. Ďalšími látkami, ktoré je možné nájsť v Shiitake sú napr. purínový alkaloid eritadenín, polysacharidy ‒ beta glukány, kam sa radia lentinány a iné.
 
Produkty na týchto stránkach sú výživové doplnky. Nejedná sa o lieky a nemožno ich za predpísané lieky zamieňať.
 
V prípade záujmu o podrobnejšie informácie týkajúce sa Shiitake nás prosím kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulára, alebo e-mailom na adresu info@genovital.sk

 


Odporúčame

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.