logo

Horčík - Magnesium glycinát

Odporúča sa na podporu normálnej funkcie neurovegetatívnej zložky, ako aj na normálnu činnosť svalov. Je "upokojujúcim" horčíkom, takže je vhodný pri stavoch ako vnútorné napätie, nespavosť, divoké sny, nočné potenie, búšenie srdca,
Dostupnosť:

Skladom

Cena:

15,00 €

ks

Nedostatok horčíka je v súčasnosti veľmi častý. Dôvodom môže byť nesprávna výživa, prepracovanosť, ale aj užívanie niektorých liekov napr. laxatíva, analgetiká, antikoncepcia. Deficit sa potom môže prejavovať na psychike ako podráždenosť, alebo na fyzickom tele v podobe svalových kŕčov.

Význam horčíka podľa platnej legislatívy

Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Prispieva k elektrolytickej rovnováhe.

Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu.

Prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy.

Prispieva k normálnej činnosti svalov.

Prispieva k normálnej syntéze bielkovín.

Prispieva k normálnej psychickej činnosti.

Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí.

Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov.

Podieľa sa na procese delenia buniek.

 
Vstrebateľnosť horčíka
Pri uvažovaní nad horčíkom je dôležité vedieť že existuje niekoľko foriem a každá sa hodí na niečo iné.

Magnesium malát

Magnesium malát je vysoko vstrebateľný horčík naviazaný na kyselinu jablčnú. Má vysoko energizujúce účinky, je teda vhodný pri symptómoch ako je únava aj po hodinách spánku, problémy s koncentráciou a citlivosť na zmenu počasia. Magnesium malát je vhodné užívať ráno. Pri zvýšenom dávkovaní nespôsobuje hnačku.

Magnézium glycinát

Magnézium glycinát (bisglycinát horečnatý) je chelátová forma horčíka, pre organizmus veľmi dobre vstrebateľná a je pravdepodobne najuniverzálnejšou formou horčíka. Odporúča sa na podporu normálnej funkcie neurovegetatívnej zložky, ako aj na normálnu činnosť svalov. Je "upokojujúcim" horčíkom, takže je vhodný pri stavoch ako vnútorné napätie, nespavosť, divoké sny, nočné potenie, búšenie srdca, kŕče. Pri zvýšenom dávkovaní nespôsobuje hnačku.

Zloženie
1 kapsula obsahuje magnézium malate - jablčnan horečnatý 400 mg (elementárny horčík 65,6 mg - 15% RHP*). Obal kapsule: HPMC (vegetariánska kapsula).

Bez: cukru, škrobu, soli, sóje, kukurice, pšenice, lepku, kvasníc, mliečnych súčastí, umelých farbív a konzervantov. V kapsuliach nie sú žiadne prídavné látky. Iba čistá surovina.

 *RHP - referenčná hodnota príjmu

Dávkovanie
2 - 4 kapsule denne. Ideálne v dopoludňajších hodinách a s jedlom.

Upozornenie

Nie je určené deťom. Tehotné a dojčiace ženy po dohode s lekárom. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívať pokiaľ je obal poškodený alebo chýba.

Uskladňovať v suchu pri izbovej teplote, aj po otvorení. Uchovávať mimo dosahu detí.

Prípravok je výživový doplnok. Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Výrobca Sibyl Magnesium je Imunotop cz s.r.o.


Odporúčame

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.