logo

Y+Mt Genograf BASIC

Variant Dostupnosť Cena s DPH Množstvo
test určený pre muža Skladom 230,00 €
test určený pre ženu Skladom 230,00 €

Testy Y-Genograf® a Mt-Genograf® dokážu na základe analýzy charakteristických úsekov DNA, ktoré sa dedia v nezmenenej forme z generácie na generáciu, určiť váš genetický pôvod po otcovskej a materskej línii niekoľko stoviek až tisíc rokov späť. Y-Genograf® slúži na určenie predkov po otcovskej línii. Mt-Genograf® určí Váš pôvod po materskej línii.

ZÁKLADNÁ VERZIA TESTU BEZ CERTIFIKÁTU (Y-Genograf basic® + Mt-Genograf basic®) obsahuje výpis hodnôt 18 oblastí DNA (tzv. Y-markerov) a určenie Vašej haploskupiny. Výpis variácií prítomných v mtDNA a určenie vášho klanu. Výsledok neobsahuje žiadne vysvetlenia, zaujímavosti a podobne. Túto verziu odporúčame, ak chcete iba umožniť vstup (na základe písomného súhlasu) do genografickej databázy, prostredníctvom ktorej máte možnosť kontaktovať používateľa so zhodnými profilmi a prípadne tak nájsť svojich príbuzných.

V prípade ak má žena záujem o získanie informácii o predkoch po otcovskej línii je potrebné pre odobratie vzorky kontaktovať pokrvného príbuzného (brata, otca, strýka…).

Odber DNA si testovaná osoba realizuje sama v pohodlí a súkromí domova, alebo je možné odber vykonať na našom pracovisku.

Súčasťou odberovej súpravy je podrobný návod pre realizáciu odberu.

Odber je jednoduchý, bezbolestný, realizovaný pomocou jemných odberových štetcov. 

V prípade záujmu o  bližšie informácie týkajúce sa testu, alebo o konzultáciu techniky odberu Vám radi poradíme. 

Po zaslaní objednávky a zaplatení ceny testu Vám bude zaslaná odberová súprava, ktorej súčasťou sú presné inštrukcie týkajúce sa odberu. Odobratý genetický materiál zasielate priamo do laboratória Genomac výzkumný ústav, s.r.o.

K odobratému genetickému materiálu je potrebné priložiť podpísaný informovaný súhlas bez ktorého nie je možná realizácia genetickej analýzy.

Výsledkový protokol je vypracovaný v češtine.

Genetická analýza je realizovaná v spolupráci s akreditovaným laboratóriom Genomac výzkumný ústav, s.r.o. so sídlom v Prahe. Laboratórium poskytuje genetické testovanie so štatútom Neštátne zdravotnícke zariadenie a ZNALECKÝ ÚSTAV v odbore GENETIKA. 


Odporúčame

Novinka
Top
Akcia
Genoskop Junior
Genoskop Junior
Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.