logo

Y-Genograf BASIC

Variant Dostupnosť Cena s DPH Množstvo
test určený pre muža Skladom 129,00 €
test určený pre ženu Skladom 129,00 €

Zaujíma vás história vášho rodu po otcovskej línii z pohľadu genetiky? 

Otcovská línia je zakódovaná v mužskom pohlavnom chromozóme Y, ktorý sa dedí výhradne po línii otca, jeho otca, jeho otca, ..., až pradávneho praotca, naprieč  desiatkami generácií v takmer nezmenenej podobe. Nesie tak informáciu o histórii vášho rodu po otcovskej línii.

Výsledok  Y GenoGraf testu BASIC obsahuje výpis hodnôt 18 oblastí DNA (tzv. markerov) a určenie vašej haploskupiny. Výsledok neobsahuje žiadne vysvetlenia, zaujímavosti a podobne. Túto verziu odporúčame, ak máte záujem o vstup do genografickej databázy, prostredníctvom ktorej máte možnosť kontaktovať používateľa so zhodnými variáciami a prípadne tak nájsť svojich príbuzných.

V prípade ak má žena záujem o získanie informácii o predkoch po otcovskej línii je potrebné pre odobratie vzorky kontaktovať pokrvného príbuzného (brata, otca, strýka…).

 Odber DNA si testovaná osoba realizuje sama v pohodlí a súkromí domova, alebo je možné odber vykonať na našom pracovisku.

Súčasťou odberovej súpravy je podrobný návod pre realizáciu odberu.

Odber je jednoduchý, bezbolestný, realizovaný pomocou jemných odberových štetcov. 

V prípade záujmu o  bližšie informácie týkajúce sa testu, alebo o konzultáciu techniky odberu Vám radi poradíme. 

Po zaslaní objednávky a zaplatení ceny testu Vám bude zaslaná odberová súprava, ktorej súčasťou sú presné inštrukcie týkajúce sa odberu. Odobratý genetický materiál zasielate priamo do laboratória Genomac výzkumný ústav, s.r.o.

K odobratému genetickému materiálu je potrebné priložiť podpísaný informovaný súhlas bez ktorého nie je možná realizácia genetickej analýzy.

Výsledkový protokol je vypracovaný v češtine.

 

Genetická analýza je realizovaná v spolupráci s akreditovaným laboratóriom Genomac výzkumný ústav, s.r.o. so sídlom v Prahe. Laboratórium poskytuje genetické testovanie so štatútom Neštátne zdravotnícke zariadenie a ZNALECKÝ ÚSTAV v odbore GENETIKA. 


Odporúčame

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.