logo

O nás

Genetika | výživové poradenstvo |
Pôsobíme ako zdravotnícke zariadenie v odbore lekárska genetika a ako poradenské centrum v oblasti výživy a výživových doplnkov.

Genovital

GENETIKA

V spolupráci s akreditovaným laboratóriom Genomac výzkumný ústav, s.r.o. v Prahe poskytujeme testy otcovstva, genografické testy pôvodu, testy so zameraním na vrodené dispozície, nutrigenetiku a vrodené talenty.

V spolupráci s NIPD Genetics prinášame neinvazívne prenatálne skríningové testy VERAgene a VERACITY z periférnej krvi matky a steru z vnútornej strany líc (bukálny ster) biologického otca.

Neinvazívne skríningové testy PreSENTIA so zameraním na určenie rizika vrodených nádorových syndrómov. Pred vykonaním testu je potrebná konzultácia s lekárom.

 

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVO

Od roku 2018 pôsobíme ako poradenské centrum v oblasti výživy a výživových doplnkov.  Vyvážená strava je základným pilierom v prevencii mnohých ochorení.  V oblasti výživy preto vždy kladieme dôraz na zdravotné benefity. Poskytujeme poradenstvo a  jedálničky, ktoré sú nutrične vyvážené a garantované odborníkmi z oblasti liečebnej výživy. 

 

NÁŠ KOLEKTÍV

RNDr. Judita Vašková – laboratórna genetická diagnostika, výživové poradenstvo

Vyštudovala Prírodovedeckú fakultu UPJŠ v Košiciach so zameraním na biológiu.
Prax v odbore lekárska genetika od roku 1998. Pracovné skúsenosti: genetická diagnostika onkohematologických ochorení, prenatálna genetická diagnostika, FISH diagnostika solídnych tumorov, konvenčná cytogenetika.

Prax v oblasti výživového poradenstva od roku 2018
Absolvovala polročný kurz Poradca pre výživu a suplementáciu, Low carb diéty a Výživa detí pod vedením Mgr. Martina Jelínka. Je lektorkou metódy STOB – STOP OBEZITE".

Štúdium Tradičnej čínskej medicíny na TCM Institut v Prahe v rokoch (2017-2021) 

 

RNDr. Gladys Čakanová – laboratórna genetická diagnostika, odborný garant

Vyštudovala Prírodovedeckú fakultu UPJŠ v Košiciach so zameraním na biológiu.
Prax v odbore lekárska genetika od roku 1992. Pracovné skúsenosti : genetická diagnostika onkohematologických ochorení, prenatálna genetická diagnostika, molekulárna genetika a konvenčná cytogenetika. 

 

Externá spolupráca

Biľová Danka - autorka receptov 

Dlhé roky žije v Prahe, kam odišla za svojou vysnenou prácou. Už vyše 30 rokov pracuje ako stevardka. Je autorkou množstva úžasných receptov, ktoré sú nielen chutné, ale aj krásne servírované. Presvedčte sa sami. Recepty nájdete tu.

„Životný štýl spojený s lietaním mi za tie roky umožnil hlbšie nazrieť do zvykov tých najexotickejších kultúr. Za súčasť  poznávania života v rôznych kútoch sveta považujem aj ochutnávanie lokálnych, pre nás často veľmi netradičných jedál. Pretože veľmi rada varím, mojím obľúbeným suvenírom, ktorý si vozím domov je korenie a recepty miestnej kuchyne. Rada skúšam a kombinujem. Nie vždy to vyjde, ale recepty, ktoré budú priebežne publikované na týchto stránkach sú overené a jednoduché. Dôležité je vedieť jedlo naservírovať a ozdobiť. Často stačia bylinky alebo jedlé kvety, ktoré si môžete pestovať na balkóne (napríklad kapucínky). Pri každom recepte je fotka, môžete sa inšpirovať, uplatniť Vašu fantáziu a dotvoriť jedlo podľa Vašich predstáv. Nikdy nie je neskoro skúsiť niečo nové a menej tradičné. Je to nielen o použitých surovinách, ale aj o prezentácii. Verím, že Vám bude chutiť rovnako ako mojim blízkym, pre ktorých varím.“

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.