SLZOVKA (400g)

SLZOVKA (400g) /Coicis semen/ YI YI REN

Má silné čistiace účinky, používá sa k detoxikácii organizmu, podporuje funkciu sleziny, pomáha tráveniu mäsa a tukov.

Používa sa k podpornej liečbe pri:

- detoxikáci

- celkovom zahlienení

- zápaloch močového mechúra

- opuchoch, bolestiach svalov a kĺbov spôsobených vlhkosťou a vetrom

- akné

- bradaviciach

- materských znamienkach

- črevných parazitoch

- kašovitej stolici

- hnačke

Slzovka obyčajná (taktiež Jojobove slzy, čínsky Yi yi ren, japonsky Hatomugi) je jednou z najdlhšie pestovaných obilnín na svete. Bola základom stravy v starom Egypte, Palestíne alebo Grécku. Tieto semená divokej trávy, ktoré sú podobné jačmeňu, majú silné čistiace účinky a používajú sa k detoxikácii organizmu. Slzovka podporuje funkciu sleziny, pomáha tráveniu mäsa a tukov. Má priaznivý vplyv na pleť.

Je vhodná ako prísada do kaší, polievok, alebo zdravotných čajov.

RECEPTY:

Slzovka so zeleninou a riasou:

2/3 ryže, 1/3 slzovky sa varí spoločne s morskou riasou (napr.Kombu-urýchli varenie a obohatí pokrm o cenné minerály). Odvar sa pije ako liečivý čaj. Uvarené obilniny môžeme ďalej upraviť napr. ako "Kubu", alebo zmes rozmixovať a použiť ako základ pre nátierku, nákyp, placky.

Čínska polievka so slzovkou:

1 čerstvé kura, 2 ½ l vody, 30 g slzovky namočenej cez noc vo vode, 5 nasekaných plátkov čerstvého ďumbiera, 300 g pokrájaných čerstvých hríbov, 3 nasekané jarné cibuľky, 1 PL soli, 2 PL ryžového vína, ½ ČL čerstvo pomletého korenia. Očistíme kura a nakrájame ho na plátky. Plátky dáme do hrnca s vodou a predtým namočenou slzovkou, ďumbierom a privedieme do varu. Potom stlmíme plameň a dusíme 2 hodiny, pokiaľ nie je kura krehké. Pridáme všetky ostatné ingrediencie, dusíme cca 2 minúty a polievku môžeme podávať.

Mrkva so slzovkou:

500 g mrkvy nakrájame na kocky a sparíme horúcou vodou, alebo krátko povaríme. V inom hrnci uvaríme asi 1 kg slzovky – varíme cca 1,5 hodiny na hustú a lepivú kašu. Zmiešame a ešte povaríme, prípadne môžeme pridať trochu trstinového cukru.

Cena:
5,96 €
Dostupnosť:
U dodávateľa
Množstvo:
Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.