Enoki

Enoki - doplnky výživy

Japonská Enoki (plamienka zimná) bola starými Egypťanmi považovaná za hubu nesmrteľnosti a vyhradená len pre faraónov. Dnes je pestovaná po celom svete a často využívaná pre vysoký obsah účinných látok.

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Enoki ( plamienka zimná, Flammulina velutipes) je veľmi známa jedlá huba hlavne v Číne, Kórei a Japonsku.

Vďaka biofermentácii a následnému spracovaniu metódou dvojitej extrakcie ponúkame vysoko kvalitný výťažok z enoki v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky:

  • 30 % polysacharidov (min. 300mg/g)

O Enoki

Enoki rastie saprofyticky v trsoch na kmeňoch, pri koreňoch, alebo na pňoch. V prírode ju môžeme nájsť hlavne v chladnejších obdobiach roku, tj. na jeseň aj v zime. Klobúčiky sú medovej až hnedej farby, lepkavé, kým noha je zamatová. Huba je v dnešnej dobe komerčne pestovaná, aby sa pokryl dopyt po nej.  Ten vzrástol v minulom storočí po výskumoch Dr. Ikekawi, ktorý študoval výskyt rakoviny v bežnej populácii a populácii pestujúcej a konzumujúcej Enoki.

V histórii bola Enoki cenená starými Egypťanmi a Číňanmi.  V Egypte bola považovaná za hubu nesmrteľnosti a bola teda vyhradená len pre faraónov, podobne tak v Číne, kde je považovaná za hubu predlžujúcu život. Enoki obsahuje mnoho účinných látok vitamíny, minerály, polysacharidy ‒ beta glukány, antioxidačné polyfenoly a isoflavony, napr. genistein, adenosin, terpény, steroidy, alebo sfingosin, cerebrosid a iné. Dôležitá je aj koncentrácia polysacharidov v extrakte.

Zloženie v 1 kapsuli Enoki: Enoki, Flammulina velutipes, 100 % čistý extrakt – 500 mg

Pomocné látky  Enoki: bez pomocných látok, aditív a konzervantov

Dávkovanie Enoki:

  • pri zdravotných problémoch: 3–4 kapsule denne (je vhodné poradiť sa s lekárom, alebo praktikom čínskej medicíny)
  • pri preventívnom užívaní: 1–2 kapsule denne
  • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
  • kapsule užívajte nalačno (min. 30 minút pred jedlom, alebo 60 minút po jedle), zapíjajte vodou, alebo slabým zeleným čajom
  • pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok., napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.
Upozornenie: Enoki nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.
 

Produkty na týchto stránkach sú výživové doplnky. Nejedná sa o lieky a nemožno ich za predpísané lieky zamieňať.

V prípade záujmu o podrobnejšie informácie týkajúce sa  Enoki nás prosím kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulára, alebo e-mailom na adresu info@genovital.sk

Cena:
28,90 €
Množstvo:
Podobné produkty

MycoBalance

Kombinácia byliniek a húb.

od 14,90 €

MycoClean

Maitake, slzovka a bylinky

od 14,90 €

MycoCholest

Shiitake a červená fermentovaná ryža

od 14,90 €

MycoComplex

Podpora imunitného systému.

od 19,90 €
Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.