Medicinálne huby

Ako si vyberiete správny produkt z medicinálnych húb?

Medicinálne huby dnes používame pri mnohých závažných ochoreniach (rakovina, autoimunitné problémy, alergie, chronické zápaly, diabetes, hypertenzia, psychické problémy atď.). Je preto extrémne dôležité zvoliť čo najúčinnejšií produkt a zároveň taký, ktorý nebude naše telo zanášať ďalšími nečistotami.

Ako teda vyberať? Prášok, alebo extrakt?

Ak chceme využiť čo najviac účinných látok z huby, musíme ju nejakým spôsobom spracovať, aby sme narušili chitínový obal bunky.

Možnosti spracovania:

a) odvary

Zo sušených húb si urobíme odvar. Táto metóda vychádza z tradície, avšak je potrebné veľké množstvo húb, aby sme dosiahli terapeutických účinkov.

b) hubový prášok - biomasa

Sušené huby sa rozomelú na veľmi jemný prášok. Čiastočne sa tým naruší chitínový obal a telo je schopné z huby vyťažiť účinné látky.

c) extrakty

Jemnou extrakciou horúcou vodou je možné prelomiť chitínovu bariéru a vyťažiť z huby maximálne množstvo účinných látok. U väčšiny druhov húb treba na konci procesu extrakcie vykonať vyzrážanie etanolom (tzv. dvojitá extrakcia), keďže niektoré účinné látky sú vo vode nerozpustné. Extrakcia je najoptimálnejšie spracovanie húb na medicínske účely. Aj preto je drvivá väčšina lekárskych štúdií vykonávaná s extraktami a nie s hubovým práškom. Hlavnými (ale nie jedinými !!!) účinnými látkami medicinálnych húb sú polysacharidy (a to hlavne β- (1, 3) -D-glukány). Kým v sušenom prášku je cca 0,5 – 3 % polysacharidov, v ponúkaných extraktoch ich je 30 %.

Extrakty sú teda asi 30x koncentrovanejšie ako hubový prášok. Uviedli sme, že naše preparáty majú 30 % obsah polysacharidov. Pádnym argumentom pre huby MycoMedica je aj to, že s uvedenými produktami pracuje celý rad lekárov a terapeutov tradičnej čínskej medicíny.

Testovanie v Agrolabe - nutnosť ...

Surovina, ktorá je používaná na výrobu hubových produktov je pred spracovaním testovaná v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Tieto testy je firma MycoMedica schopná na požiadanie predložiť. Klasické testy, ktoré vykonáva nemecký Agrolab sú rozšírené o testovanie na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs - majú karcinogénne účinky, môžu ovplyvniť vývoj plodu a majú aj spojitosti s kardiovaskulárnymi chorobami).

Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.