O nás

Genetika/výživové poradenstvo/tradičná čínska dietetika/e-shop

... našim cieľom je prinášať zaujímavé informácie a poskytovať konzultácie v oblasti zdravia a výživy z pohľadu modernej medicíny v kombinácii s poznatkami a skúsenosťami tradičnej čínskej medicíny.

Možno na prvý pohľad trochu netradičné spojenie je v súčasnosti stále viac vnímané ako pozitívum prinášajúce komplexný pohľad na problematiku ľudského zdravia a prevencie tzv. civilizačných ochorení.

Tradičná čínska medicína predstavuje liečebný systém, ktorý je dnes úspešne využívaný nielen v Ázii, ale pre svoj celistvý pohľad na ľudský organizmus si získava  stále väčšiu obľubu aj v ostatných častiach sveta. Jej  filozófia je založená na princípoch rovnováhy a je úspešná hlavne v oblasti preventívnej medicíny, psychosomatických, funkčných a chronických ochorení.

V oblasti výživy poskytujeme komplexné služby: 

  • bioimpedančná analýza zloženia tela 
  • analýza stravovacích návykov
  • jedálniček na mieru
  • stravovanie založené na princípoch tradičnej čínskej medicíny

V oblasti laboratórnej medicíny sa zameriavame na genetickú diagnostiku, ktorá v súčasnosti predstavuje  jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich medicínskych odborov. V spolupráci s akreditovaným laboratóriom  Genomac výzkumný ústav, s.r.o. v Prahe prinášame genetické testy  so zameraním na testy otcovstva, testy pôvodu a nutrigenetiku. 

Na našich stránkach prinášame zaujímavé informácie zo sveta liečivých bylinných zmesí, medicinálnych húb a princípov zdravého stravovania z pohľadu modernej aj tradičnej čínskej medicíny.

V našom E- shope nájdete množstvo prírodných produktov a hodnotných výživových doplnkov.

 


RNDr. Judita Vašková

Poradenstvo v oblasti genetiky a dietetiky

Absolvovala  Prírodovedeckú fakultu UPJŠ v Košiciach so zameraním na biológiu.

Po ukončení štúdia sa 15 rokov venovala humánnej genetike. Pracovala  v diagnostických laboratóriách v Prešove a v Košiciach.  Špecializovala sa hlavne  na diagnostiku onkologických ochorení so zameraním na hematologické malígne ochorenia. Onkogenetike sa venovala aj vo svojej rigoróznej práci so zameraním na prognosticky významné genetické markery akútnej myeloblastovej leukémie. Spolupracovala na výskumných projektoch v rámci Výskumného centra aplikovanej biomedicínskej diagnostiky a Centra výskumu inovatívnych terapeutických postupov molekulárnej medicíny. Je členkou Slovenskej spoločnosti lekárskej genetiky.

Napriek mojej práci v oblasti genetickej diagnostiky, ktorá pracuje na úrovni jednotlivých génov a patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce vedné odbory začala som sa zaujímať aj o iný celostný pohľad  na ľudský organizmus. Zaujala ma filozofia čínskej medicíny ktorá je založená na princípoch rovnováhy a dokáže efektívne pomáhať v prevencii a liečbe mnohých ochorení“.

Štúdiu tradičnej čínskej medicíny sa venuje od februára 2017. Študuje na TCM Inštitúte v Prahe. Je členkou  Komory  tradičnej čínskej medicíny v Českej republike.

Popri svojej práci a štúdiu sa intenzívne venuje problematike stravovania a zdravého životného štýlu.  Absolvovala polročný kurz Poradca pre výživu a suplementáciu, Low carb diéty a Výživa detí pod vedením Mgr. Martina Jelínka. Je lektorkou metódy STOB - „STOP OBEZITE". Princíp metódy vychádza z poznatkov kognitívno-behaviorálnej psychoterapie (KBT), ktorá učí ľudí pracovať s myslením, emóciami a správaním. Nie je postavená na krátkodobých diétach, ale na trvalej zmene životného štýlu.  Dietetike sa podrobne venuje aj v rámci štúdia tradičnej čínskej medicíny v Prahe. 

 

 

  
 

 

 

Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.