Testy otcovstva

Ste otcom Vášho dieťatka? Je Váš otec skutočne Vaším biologický otcom? Otázky ohľadom biologického otcovstva trápia ľudí stále častejšie. Anonymný DNA test otcovstva dokáže tieto otázky spoľahlivo zodpovedať. Ak chcete vedieť viac o testoch otcovstva navštívte nás v Prešove na Kúpeľnej 6 v priestoroch firmy Genovital s.r.o.

Anonymný DNA test otcovstva slúži na získanie základnej informácie, či je príslušná osoba biologickým otcom daného dieťaťa alebo nie, prípadne potvrdia iné príbuzenské vzťahy. Výsledky tohto testu nemôžu byť použité pre potrebu právnych úkonov, lebo ich súčasťou nie je znalecký posudok. U odoberaných vzoriek nemusí byť overená totožnosť testovanej osoby, a preto si ich odobranie môže vykonať každý sám v súkromí svojho domova a vzorky zaslať poštou.

  • Princíp stanovenia otcovstva je založený na porovnaní genetického profilu dieťaťa s genetickým profilom predpokladaného otca.
  • DNA sa izoluje zo steru bukálnej sliznice (vnútorná strana líc) od predpokladaného otca a od dieťaťa, prípadne i od matky.

 

Vyizolovaná DNA je podrobená enzymatickej reakciu, pri ktorej sú selektívne namnoženie vopred stanovené úseky DNA (tzv. genetické markery). Tieto markery vytvárajú charakteristický genetický profil, ktorý je jedinečný pre  každého človeka  ( s výnimkou jednovaječných dvojčiat ) a je vylúčené, aby sa u dvoch ľudí zhodoval.

 

Anonymný PAT test

Slúži len pre osobnú informáciu (nemožno ho použiť na súde), pretože nezahŕňa overenie totožnosti testovaných osôb. Odber DNA si testovaná osoba realizuje sama pomocou odberového súpravy. Testované osoby môžu byť otec a dieťa, alebo otec, dieťa a matka, prípadne ďalší otec, alebo ďalšie dieťa ako dopňujúce vyšetrenie k základnému testu.

 

otec a dieťa: 211 €  

otec, dieťa a matka: 211 €

ďalšia osoba k predchádzajúcemu testu: 140 €

 

Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.