DNA testy otcovstva

Ste otcom Vášho dieťatka? Je Váš otec skutočne Vaším biologický otcom? Otázky ohľadom biologického otcovstva trápia ľudí stále častejšie. Anonymný DNA test otcovstva dokáže tieto otázky spoľahlivo zodpovedať. Ak chcete vedieť viac o testoch otcovstva navštívte nás v Prešove na Kúpeľnej 6 v priestoroch firmy Genovital s.r.o.

Anonymný DNA test otcovstva slúži na získanie základnej informácie či je príslušná osoba biologickým otcom daného dieťaťa alebo nie, prípadne potvrdí iné príbuzenské vzťahy. Výsledky tohto testu nemôžu byť použité pre potrebu právnych úkonov, pretože ich súčasťou nie je znalecký posudok. U vyšetrovaných vzoriek nemusí byť overená totožnosť testovanej osoby. Odber si môže vykonať každý sám v súkromí svojho domova. 

  • Princíp stanovenia otcovstva je založený na porovnaní genetického profilu dieťaťa s genetickým profilom predpokladaného otca.
  • DNA sa izoluje zo steru sliznice ústnej dutiny od predpokladaného otca a od dieťaťa, prípadne i od matky.

 

Vyizolovaná DNA je podrobená enzymatickej reakcii pri ktorej sú selektívne namnožené vopred stanovené úseky DNA (tzv. genetické markery). Tieto markery vytvárajú charakteristický genetický profil, ktorý je jedinečný pre  každého človeka  (s výnimkou jednovaječných dvojčiat) a je vylúčené, aby sa u dvoch ľudí zhodoval.

 

Anonymný PAT test

Slúži len pre osobnú informáciu (nemožno ho použiť na súde), pretože nezahŕňa overenie totožnosti testovaných osôb. Odber DNA si testovaná osoba realizuje sama pomocou odberovej súpravy. Testované osoby môžu byť otec a dieťa, alebo otec, dieťa a biologická matka, prípadne ďalší otec, alebo ďalšie dieťa ako dopňujúce vyšetrenie k základnému testu.

 

otec a dieťa: 211 €  

otec, dieťa a biologická matka: 211 €

ďalší otec k predchádzajúcemu testu: 140 €

ďalšie dieťa k predchádzajúcemu testu: 140 €

 

Upozornenie: Testy sú momentálne nedostupné.

 

Genetická analýza je realizovaná v spolupráci s akreditovaným laboratóriom Genomac výzkumný ústav, s.r.o. so sídlom v Prahe. Laboratórium poskytuje genetické testovanie so štatútom Neštátne zdravotnícke zariadenie a ZNALECKÝ ÚSTAV v odbore GENETIKA. 

Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.