Chioska Masticha

Pod týmto názvom sa ukrýva živica získaná zo stromu  Pistacia lentiscus rastúceho na gréckom ostrove Chios v Egejskom mori. Živica sa zbiera v období od júna do októbra. Spracovatelia živice sú združení v í v kooperatíve nazvanej „Mastichochoria“ a tunajšia masticha má chránené označenie pôvodu. V Stredomorí sa jej liečivé účinky využívajú už stáročia. V Starobylom Grécku bola používaná v prevencii zažívacích problémov a ako pomoc pri nachladení.

Dnes je vysoko cenená pre svoje protizápalové, antibakteriálne a antimykotické účinky. 

  • Využíva sa ako podporný prírodný prostriedok pri liečbe a v prevencii infekcie žalúdka spôsobenej   Helicobacterom pylori.
  • Zlepšuje kvalitu ústnej hygieny
  • Pomáha pri liečbe zápalových ochorení črevného traktu

Masticha sa upravuje do rôznych podôb v závislosti od toho, na aký konkrétny zdravotný problém má pôsobiť. Antibakteriálne účinky mastichy pôsobia na celý tráviaci trakt od ústnej dutiny až po žalúdok.

Masticha Active je prírodný produkt určený na úľavu od tráviacich ťažkostí spojených so žalúdočnými ochoreniami ako infekcia Helicobacter pylori, gastritída, reflux, alebo peptické vredy. Masticha Active spája originálnu chioskú mastichu – antibakteriálna látka s viac než tisícročnou tradíciou v klasickej medicíne a priateľskú kvasinku S. boulardii s probiotickými účinkami. Toto jedinečné spojenie dvoch prírodných látok očisťuje žalúdok od nežiaducich patogénov a zároveň napomáha obnove harmonickej črevnej mikroflóry.

Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.