Bylinná zmes "Obnova základu"

Bylinná zmes "Obnova základu" sa využíva na čo najrýchlejšiu regeneráciu tela po prekonanej chorobe.

Už v starovekej Číne išla samotná liečba ruka v ruke s dietetikou a prevenciou. Ľudia žili, jedli a správali sa tak, aby to bolo v čo najmenšom rozpore s prírodnými vplyvmi, ktoré ich obklopovali. Keď už nejaké ochorenie, ktoré ich vyčerpalo prekonali, snažili sa o to, aby sa ich "sila" čo najlepšie a najrýchlejšie zregenerovala. A to okrem iného aj stravou a bylinkami. Na tento účel sa môže použiť aj posilňujúca polievka, ktorej súčasťou je bylinná zmes Obnova základu. 

 

Čo budeme na prípravu polievky potrebovať?

Tí čo cítia že potrebujú doplniť "silu", teda QI (pocit vyčerpania a únavy), použijú ako základ 1kg hovädzieho mäsa (najlepšie zadného). Tí čo cítia, že potrebujú doplniť "matériu", teda YIN (napr. po nadmernom potení), použijú ako základ jedno celé kura. Je samozrejme možné mäso kombinovať a použiť 1/2 kurčaťa a 1 / 2kg hovädzieho mäsa.

Vegetariáni môžu použiť obilné zrno a sójové bôby v pomere 2 : 1, tzn. cca 150g : 75g.

 

Príprava:

2 väčšie mrkvy, 1/4 zeleru (menšieho), 1/4 kelu, 1 väčšia cibuľa, 4 plátky čerstvého zázvoru, 3 lyžice francúzskeho droždia - sušeného lahôdkového, soľ, sójovú omáčku Shoyu alebo Tamari, nové korenie, čierne korenie, bobkový list , rasca a jeden sáčok bylinnej zmesi Obnova základu, labužníci môžu na záver pridať jačmenné miso a sezamovú omáčku Tahini.

 

Postup:

Očistené a umyté mäso, alebo cez noc namočenú sóju s obilninou vložíme do tlakového hrnca, pridáme vodu (namiesto vody môžeme použiť i červené víno), soľ, cibuľu, čierne korenie, nové korenie, rascu, bobkový list, bylinnú zmes Obnova základu a pod tlakom varíme minimálne 2 hodiny. Po uvarení cez sito scedíme do pripraveného hrnca. Pridáme na rezance nakrájanú zeleninu, zázvor, francúzske sušené droždie, sójovú omáčku, podľa potreby dolejeme vriacou vodou a varíme cca 20 minút. Na záver do hrnca vložíme obrané a naporciované mäso, alebo obilninu s bôbami. Na tanieri môžeme dochutiť 1/4 kávovej lyžičky jačmenného misa a 1 lyžičkou sezamovej omáčky Tahini.

Takto pripravená polievka nám v chladničke vydrží cca 4 dni. Odporúčaná konzumácia je dvakrát denne jeden tanier počas 4 dní.

 

Poznámka:

Bylinná zmes Obnova základu je zostavená tak, aby celistvo dopĺňala ako vyčerpanú YIN, tak prázdnotu QI. REN SHEN, QIAN SHI a Daza významne doplní QI. BAI MU ER, GOU QI ZI a HEI ZHI MA dopĺňajú YIN. Dang GUI rodia krv a morská riasa Arame sa postará o doplnenie dôležitých minerálnych látok.

Ingrediencie, ktoré sa v bežnej kuchyni často nepoužívajú, ako je napríklad Tahini, jačmenné miso, francúzske sušené droždie a sójová omáčka Tamari, alebo Shoyu, sú bežne dostať v predajniach so zdravou výživou. Surový zázvor možno kúpiť vo väčšine supermarketov.

 

Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.