Bylinné zmesi

Chioska Masticha
28.11.2018

Chioska Masticha

Pod týmto názvom sa ukrýva živica získaná zo stromu Pistacia lentiscus rastúceho na gréckom ostrove Chios v Egejskom mori. V Stredomorí sa jej liečivé účinky využívajú už stáročia.

MycoDetox
06.03.2018

MycoDetox

Hlavný účinok MycoDetox je v prečistení organizmu a podpore jeho prirodzenej obranyschopnosti.

MycoCholest
06.03.2018

MycoCholest

Hlavnou zložkou produktu MycoCholest je červená fermentovaná ryža, ktorá sa používa v tradičnej čínskej medicíne už po tisíce rokov. MycoCholest ďalej obsahuje medicinálnu hubu Shiitake, koenzým Q10 a rutín (vitamín P).

MULTIcell
06.03.2018

MULTIcell

Multivitamínový doplnok obsahujúci acerolu, echinaceu a zelený čaj. Vďaka kombinácii vitamínov a minerálov pôsobí antioxidačne a podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Imunoaktívny multivitamín MULTIcell  bol vyvinutý pre podporu organizmu súčasného človeka, ktorý je na jednej strane zaťažovaný rôznymi patogénmi a toxínmi zo svojho okolia a na druhej strane  vďaka znižujúcej sa kvalite potravín  nedostáva dostatok kvalitných  výživných látok. Základ zmesi MULTIcell tvorí komplex prírodných komponentov ako je Echinacea, Acerola, extrakt z hroznových semien a zeleného čaju, ktoré výrazne posilňujú imunitný systém ľudského organizmu. Ďalej obsahuje komplex základných vitamínov a minerálov. Vitamíny sú  látky nevyhnutné pre život s funkciou katalyzátorov biochemických reakcií. Podieľajú sa na metabolizme bielkovín, tukov a cukrov. Existuje 13 základných typov vitamínov. Ľudský organizmus si, až na niektoré výnimky nedokáže vitamíny sám vyrobiť a preto ich musí získavať prostredníctvom stravy. Vitamíny sú nutné pre udržanie mnohých telesných funkcii a sú schopné posilňovať imunitný systém. Naše telo potrebuje okrem vitamínov prijímať z potravy tiež minerálne látky a stopové prvky, ktoré si telo nedokáže samé vytvoriť. Minerály hrajú významnú úlohu v našom metabolizme, zvlášť pri regulácii a kontrole metabolických pochodov. Pokiaľ je ich v strave nedostatok, môžu sa objaviť zdravotné ťažkosti. Minerály tvoria v tele asi 4 % našej váhy. Zvýšený príjem vitamínov a minerálov je dôležitý predovšetkým v tehotenstve. Vitamíny a minerály priaznivo pôsobia na správny vývoj plodu a ďalšie funkcie ako je napríklad tvorba mlieka a podobne. Pre nastávajúce mamičky sú určené špeciálne potravinové doplnky, ktoré zaistia správnu skladbu vitamínov po dobu tehotenstva a kojenia. Vyššia potreba vitamínov a minerálov sa tiež prejavuje po chorobe, pri vačšej psychickej alebo fyzickej záťaži, pri oslabenom imunitnom systéme, alebo u starších ľudí.    

Bylinná zmes "Obnova základu"
06.03.2018

Bylinná zmes "Obnova základu"

Bylinná zmes "Obnova základu" sa využíva na čo najrýchlejšiu regeneráciu tela po prekonanej chorobe. Už v starovekej Číne išla samotná liečba ruka v ruke s dietetikou a prevenciou. Ľudia žili, jedli a správali sa tak, aby to bolo v čo najmenšom rozpore s prírodnými vplyvmi, ktoré ich obklopovali. Keď už nejaké ochorenie, ktoré ich vyčerpalo prekonali, snažili sa o to, aby sa ich "sila" čo najlepšie a najrýchlejšie zregenerovala. A to okrem iného aj stravou a bylinkami. Na tento účel sa môže použiť aj posilňujúca polievka, ktorej súčasťou je bylinná zmes Obnova základu.    Čo budeme na prípravu polievky potrebovať? Tí čo cítia že potrebujú doplniť "silu", teda QI (pocit vyčerpania a únavy), použijú ako základ 1kg hovädzieho mäsa (najlepšie zadného). Tí čo cítia, že potrebujú doplniť "matériu", teda YIN (napr. po nadmernom potení), použijú ako základ jedno celé kura. Je samozrejme možné mäso kombinovať a použiť 1/2 kurčaťa a 1 / 2kg hovädzieho mäsa. Vegetariáni môžu použiť obilné zrno a sójové bôby v pomere 2 : 1, tzn. cca 150g : 75g.   Príprava: 2 väčšie mrkvy, 1/4 zeleru (menšieho), 1/4 kelu, 1 väčšia cibuľa, 4 plátky čerstvého zázvoru, 3 lyžice francúzskeho droždia - sušeného lahôdkového, soľ, sójovú omáčku Shoyu alebo Tamari, nové korenie, čierne korenie, bobkový list , rasca a jeden sáčok bylinnej zmesi Obnova základu, labužníci môžu na záver pridať jačmenné miso a sezamovú omáčku Tahini.   Postup: Očistené a umyté mäso, alebo cez noc namočenú sóju s obilninou vložíme do tlakového hrnca, pridáme vodu (namiesto vody môžeme použiť i červené víno), soľ, cibuľu, čierne korenie, nové korenie, rascu, bobkový list, bylinnú zmes Obnova základu a pod tlakom varíme minimálne 2 hodiny. Po uvarení cez sito scedíme do pripraveného hrnca. Pridáme na rezance nakrájanú zeleninu, zázvor, francúzske sušené droždie, sójovú omáčku, podľa potreby dolejeme vriacou vodou a varíme cca 20 minút. Na záver do hrnca vložíme obrané a naporciované mäso, alebo obilninu s bôbami. Na tanieri môžeme dochutiť 1/4 kávovej lyžičky jačmenného misa a 1 lyžičkou sezamovej omáčky Tahini. Takto pripravená polievka nám v chladničke vydrží cca 4 dni. Odporúčaná konzumácia je dvakrát denne jeden tanier počas 4 dní.   Poznámka: Bylinná zmes Obnova základu je zostavená tak, aby celistvo dopĺňala ako vyčerpanú YIN, tak prázdnotu QI. REN SHEN, QIAN SHI a Daza významne doplní QI. BAI MU ER, GOU QI ZI a HEI ZHI MA dopĺňajú YIN. Dang GUI rodia krv a morská riasa Arame sa postará o doplnenie dôležitých minerálnych látok. Ingrediencie, ktoré sa v bežnej kuchyni často nepoužívajú, ako je napríklad Tahini, jačmenné miso, francúzske sušené droždie a sójová omáčka Tamari, alebo Shoyu, sú bežne dostať v predajniach so zdravou výživou. Surový zázvor možno kúpiť vo väčšine supermarketov.  

BetaGlukan
02.02.2018

BetaGlukan

Hlavné zameranie: pre zdravý imunitný systém na akútne stavy boj organizmu proti patogénom používa sa ako doplnok medicinálnych húb podpora pri chemo, alebo rádioterapii rekonvalescencia plesne, parazity BetaGlukan BIOcell je prírodný ß-1,3/1,6 D-glukán, ktorý sa získava moderným technologickým postupom z kvasiniek Sacharomyces cerevisiae. MycoMedica BetaGlukan BIOcell dosahuje vďaka špeciálnym postupom vysokú čistotu - minimálne 70 %.  Pridaná Acerola (najsilnejší prírodný zdroj vitamínu C) výrazne zvyšuje účinnosť betaglukánov. Vo svete sa často podávajú spoločne extrakty medicinálnych húb spolu s čistými betaglukánmi pre zosilnenie účinku. Pracujú synergicky a bez vedľajších negatívnych príznakov. Štúdie nemeckých vedcov o účinkoch betaglukánov na posilnenie imunity je tu. V praxi sa používa v nižšej dávke ako podpora medicinálnych húb, alebo vo vyššej dávke pri akútnych stavoch.

MycoClean
02.02.2018

MycoClean

Zmes je vyváženou kombináciou hubových a bylinných extraktov. Je vytvorená pre problémy súčasného človeka, ktorá vychádza z hlbokej múdrosti tradičnej čínskej medicíny. Táto kombinácia posilňuje "slezinu" (čínske synonymum pre trávenie) a tým posilňuje energiu Qi celého tela.  Odvádza z organizmu vlhkosť, hlien a nadmernú horúčosť. Detoxikuje organizmus, harmonizuje psychiku, posilňuje obličky a pľúca. Užíva sa u stavov ako je nadváha, únava, hnačka, opuchy, nechutenstvo, alebo naopak pri veľkej chuti hlavne na sladké.  Pozitívne pôsobípri autoimunitných ochoreniach,  Crohnovej chorobe, ulceróznej kolitíde, reumatoidnej artritíde, cystách, myómoch, zväčšenej prostate, inkontinencii, gynekologických výtokoch, kožných problémoch, celulitíde, nádche, kašli, zápale dutín a pod. Je to vhodná podpora chudnúcich a detoxikačných programov. Vďaka podpore obličiek, pľúc a sleziny posilňuje imunitný systém a je preto vhodný ako podpora u onkologických ochorení. V neposlednom rade treba spomenúť aj výrazný harmonizačný vplyv na psychiku.

MycoMeno
02.02.2018

MycoMeno

Zmes bylín a húb určená ženám, ktoré trpia problémami spojenými s menopauzou, ale aj ženám trpiacim predmenštruačným syndrómom, nepravidelnou, silnou, alebo bolestivou menštruáciou. Zmes obsahuje zložky ktoré vyrovnávajú hladiny hormónov, stimulujú hormonálne receptory, upravujú ovuláciu, posilňujú fyzickú a psychickú kondíciu, stabilizujú výkyvy nálad, tj. odstraňujú malátnosť, slabosť a únavu, dodávajú pokoj, zmierňujú podráždenosť, nervozitu, depresie a poruchy spánku. Zmes tiež potláča návaly tepla, napätie, vyrovnáva výkyvy tlaku, bolesti hlavy a závrate. V období menopauzy sa vplyvom zníženia hladín ženských hormónov zvyšuje výskyt srdcovo-cievnych ochorení, zvyšuje sa hladina lipidov v krvi a objavujú sa známky osteoporózy. Zložky obsiahnuté v preparáte pôsobia preventívne. Poklesom hladiny ženských hormónov trpia tiež sliznice močovopohlavného ústrojenstva. Keďže sa zvyšuje frekvencia infekčných zápalov, môže sa objaviť inkontinencia, výtoky a sexuálne ťažkosti.  Je potrebné posilniť stav slizníc a imunitný systém. Jednotlivé zložky obsiahnuté v preparáte sa v účinkoch dopĺňajú a vytvárajú tak vyvážený a vysoko účinný pre zdravie a pohodu ženy potrebný produkt. Podľa západných výskumov dokážu jednotlivé zložky MycoMena udržovať hormonálnu rovnováhu, udržovať komfort a pohodlie pri menopauze, podporovať kardiovaskulárny systém, prirodzenú imunitu, normálne trávenie a pozitívnu náladu.

MycoSleep
02.02.2018

MycoSleep

Kombinácia medicinálnej huby Reishi a čínskej liečivky jujuby podporuje spánok a harmonizuje psychiku. Reishi má v tradičnej čínskej medicíne funkciu An shen, čo prekladáme ako „upokojiť ducha“. V zmesi je použitá vo forme jemne mletého prášku.  Druhou súčasťou zmesi je Suan Zao Ren( jujuba), ktorú čínski lekári po tisícročia používajú v receptoch pre harmonický spánok. Gan Cao (sladké drievko) harmonizuje celú zmes a podporuje jej vstrebateľnosť. Rozdiel medzi zmesami MycoSleep a MycoStress je ten, že MycoSleep pôsobí podľa tradičnej čínskej medicíny na XIN (prvok ohňa - srdce, sídlo duše Shen) a MycoStress na GAN (prvok drevo - pečeň, sídlo duše Hun). Človek majúci problém so XIN je podľa čínskej medicíny neukotvený, psychicky nevyrovnaný, zabúda, vníma búšenie srdca, nepokojne spí, ľahko sa vyľaká, je skôr bledý. Človek majúci problémy s GAN sa nedokáže uvoľniť, má pocit pnutia, strieda nálady, veľa vecí sa mu zhoršuje pôsobením stresu, alebo emócií. U žien bývajú príznaky zosilnené pred menštruáciou. Z pohľadu čínskej medicíny: vyživuje Xin Yin (yin srdca) a Xin Gan Xue (krv srdca a pečene) má funkciu An Shen (upokojuje ducha) prečisťuje Re (teplo), odstraňuje podráždenosť

MycoBaby
02.02.2018

MycoBaby

Vďaka kombinácii polysacharidov medicinálnych húb a extraktov z byliniek pôsobí MycoBaby Dračí sirup výrazne na posilnenie prirodzenej obranyschopnosti tela. Keďže medicinálne huby sú pomerne chuťovo výrazné, je do sirupu pridané vysoko kvalitné holandské kakao, čo robí sirup lahodným. Vďaka svojim účinkom je  sirup vhodný pre deti aj dospelých. Zloženie: Reishi Cordyceps Echinacea Acerola Vitamin C  holandské kakao hroznový sirup Dračí sirup dokáže podporiť prirodzenú obranyschopnosť tela a prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému. Je preto zvlášť vhodné užívať ho pred očakávanou zmenou počasia (keď sa po lete začne ochladzovať, alebo keď sa po zime začne otepľovať), alebo pred nástupom do školy/škôlky po prázdninách. Podľa vedeckých štúdií prispieva k normálnej funkcii horných dýchacích ciest. Vďaka vitamínu C má antioxidačné schopnosti a je vhodný pri únave a  vyčerpaní.  

MycoComplex
02.02.2018

MycoComplex

MycoComplex je vyvážená kombinácia medicinálnych húb Cordyceps (húsenica čínska, Cordycpes sinensis), Reishi (lesklokôrka lesklá, Ganoderma lusidum), Agaricus (brazilský/mandlový šampiňón, Agaricus blazei Murill) a Shiitake (húževnatec jedlý, Lentinula edodes). Je doplnená Acerolou (brazilská čerešňa), ktorá obsahuje vysokú koncentráciu vitamínu C. Zmes bola vytvorená pre celkové doplnenie a podporu prirodzenej obranyschopnosti a reguláciu imunitného systému. Použité štyri huby pôsobia v zmesi synergicky, ich účinok sa tak násobí.

MycoGastro
02.02.2018

MycoGastro

MycoGastro obsahuje synergicky pôsobiacu kombináciu medicinálnej huby hericia, aloe vera, chlorelly a sladkého drievka. Podľa tradičnej čínskej medicíny podporuje  Wei (žalúdok) a reguluje jeho Qi. Zároveň ochladzuje  NEI RE (vnútorné teplo) a HUO XU (oheň z nedostatku).   Z pohľadu čínskej medicíny: posilňuje Wei (žalúdok) a reguluje jeho Qi doplňuje Pi Qi (qi sleziny) a tým podporuje trávenie prečisťuje Re (teplo) z Wei (žalúdka) a Chang (čriev)   Podľa západných výskumov sladké drievko podporuje normálny metabolizmus a trávenie. Aloe vera organizmus detoxikuje, prečisťuje a udržuje normálnu činnosť gastrointestinálneho traktu. Tiež podporuje prirodzenú obranyschopnosť. Chlorella podporuje vitalitu a imunitu. Zmes kombinuje medicinálnu hubu Hericium s liečivkami čínskej a európskej fytoterapie. Hericium je medicinálna huba použitá vo forme jemne mletého prášku, ktorá sa v tradičnej čínskej medicíne používa pri problémoch s tráviacim traktom, má protizápalové účinky a podporuje imunitný systém. Túto zmes môžeme použiť ako podporu pri zápalových stavoch tráviaceho traktu, gastritídach, pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch, pri pálení záhy a refluxe. Rovnako sa odporúča pri zápche,  hnačke, nadúvaní, syndróme dráždivého čreva, pri nadváhy a metabolických problémoch a pri problémoch so správnym vstrebávaním  minerálov a vitamínov. Je vhodný aj pre detoxikáciu organizmu.

Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.