Bylinné zmesi

Chioska Masticha
28.11.2018

Chioska Masticha

Pod týmto názvom sa ukrýva živica získaná zo stromu Pistacia lentiscus rastúceho na gréckom ostrove Chios v Egejskom mori. V Stredomorí sa jej liečivé účinky využívajú už stáročia.

MycoDetox
06.03.2018

MycoDetox

Hlavný účinok MycoDetox je v prečistení organizmu a podpore jeho prirodzenej obranyschopnosti.

MycoCholest
06.03.2018

MycoCholest

Hlavnou zložkou produktu MycoCholest je červená fermentovaná ryža, ktorá sa používa v tradičnej čínskej medicíne už po tisíce rokov. MycoCholest ďalej obsahuje medicinálnu hubu Shiitake, koenzým Q10 a rutín (vitamín P).

MULTIcell
06.03.2018

MULTIcell

Multivitamínový doplnok obsahujúci acerolu, echinaceu a zelený čaj. Vďaka kombinácii vitamínov a minerálov pôsobí antioxidačne a podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Bylinná zmes "Obnova základu"
06.03.2018

Bylinná zmes "Obnova základu"

Bylinná zmes "Obnova základu" sa využíva na čo najrýchlejšiu regeneráciu tela po prekonanej chorobe. Už v starovekej Číne išla samotná liečba ruka v ruke s dietetikou a prevenciou. Ľudia žili, jedli a správali sa tak, aby to bolo v čo najmenšom rozpore s prírodnými vplyvmi, ktoré ich obklopovali. Keď už nejaké ochorenie, ktoré ich vyčerpalo prekonali, snažili sa o to, aby sa ich "sila" čo najlepšie a najrýchlejšie zregenerovala. A to okrem iného aj stravou a bylinkami. Na tento účel sa môže použiť aj posilňujúca polievka, ktorej súčasťou je bylinná zmes Obnova základu.    Čo budeme na prípravu polievky potrebovať? Tí čo cítia že potrebujú doplniť "silu", teda QI (pocit vyčerpania a únavy), použijú ako základ 1kg hovädzieho mäsa (najlepšie zadného). Tí čo cítia, že potrebujú doplniť "matériu", teda YIN (napr. po nadmernom potení), použijú ako základ jedno celé kura. Je samozrejme možné mäso kombinovať a použiť 1/2 kurčaťa a 1 / 2kg hovädzieho mäsa. Vegetariáni môžu použiť obilné zrno a sójové bôby v pomere 2 : 1, tzn. cca 150g : 75g.   Príprava: 2 väčšie mrkvy, 1/4 zeleru (menšieho), 1/4 kelu, 1 väčšia cibuľa, 4 plátky čerstvého zázvoru, 3 lyžice francúzskeho droždia - sušeného lahôdkového, soľ, sójovú omáčku Shoyu alebo Tamari, nové korenie, čierne korenie, bobkový list , rasca a jeden sáčok bylinnej zmesi Obnova základu, labužníci môžu na záver pridať jačmenné miso a sezamovú omáčku Tahini.   Postup: Očistené a umyté mäso, alebo cez noc namočenú sóju s obilninou vložíme do tlakového hrnca, pridáme vodu (namiesto vody môžeme použiť i červené víno), soľ, cibuľu, čierne korenie, nové korenie, rascu, bobkový list, bylinnú zmes Obnova základu a pod tlakom varíme minimálne 2 hodiny. Po uvarení cez sito scedíme do pripraveného hrnca. Pridáme na rezance nakrájanú zeleninu, zázvor, francúzske sušené droždie, sójovú omáčku, podľa potreby dolejeme vriacou vodou a varíme cca 20 minút. Na záver do hrnca vložíme obrané a naporciované mäso, alebo obilninu s bôbami. Na tanieri môžeme dochutiť 1/4 kávovej lyžičky jačmenného misa a 1 lyžičkou sezamovej omáčky Tahini. Takto pripravená polievka nám v chladničke vydrží cca 4 dni. Odporúčaná konzumácia je dvakrát denne jeden tanier počas 4 dní.   Poznámka: Bylinná zmes Obnova základu je zostavená tak, aby celistvo dopĺňala ako vyčerpanú YIN, tak prázdnotu QI. REN SHEN, QIAN SHI a Daza významne doplní QI. BAI MU ER, GOU QI ZI a HEI ZHI MA dopĺňajú YIN. Dang GUI rodia krv a morská riasa Arame sa postará o doplnenie dôležitých minerálnych látok. Ingrediencie, ktoré sa v bežnej kuchyni často nepoužívajú, ako je napríklad Tahini, jačmenné miso, francúzske sušené droždie a sójová omáčka Tamari, alebo Shoyu, sú bežne dostať v predajniach so zdravou výživou. Surový zázvor možno kúpiť vo väčšine supermarketov.  

BetaGlukan
02.02.2018

BetaGlukan

Pre silný imunitný systém.

MycoClean
02.02.2018

MycoClean

Zmes je vyváženou kombináciou hubových a bylinných extraktov. Je to vhodná podpora pri redukcii nadváhy a detoxikácii organizmu.

MycoMeno
02.02.2018

MycoMeno

Zmes bylín a húb určená ženám, ktoré trpia problémami spojenými s menopauzou, ale aj ženám trpiacim predmenštruačným syndrómom, nepravidelnou, silnou, alebo bolestivou menštruáciou.

MycoSleep
02.02.2018

MycoSleep

Kombinácia medicinálnej huby Reishi a čínskej liečivky jujuby podporuje spánok a harmonizuje psychiku. Reishi má v tradičnej čínskej medicíne funkciu An shen, čo prekladáme ako „upokojiť ducha“. V zmesi je použitá vo forme jemne mletého prášku.  Druhou súčasťou zmesi je Suan Zao Ren( jujuba), ktorú čínski lekári po tisícročia používajú v receptoch pre harmonický spánok. Gan Cao (sladké drievko) harmonizuje celú zmes a podporuje jej vstrebateľnosť. Rozdiel medzi zmesami MycoSleep a MycoStress je ten, že MycoSleep pôsobí podľa tradičnej čínskej medicíny na XIN (prvok ohňa - srdce, sídlo duše Shen) a MycoStress na GAN (prvok drevo - pečeň, sídlo duše Hun). Človek majúci problém so XIN je podľa čínskej medicíny neukotvený, psychicky nevyrovnaný, zabúda, vníma búšenie srdca, nepokojne spí, ľahko sa vyľaká, je skôr bledý. Človek majúci problémy s GAN sa nedokáže uvoľniť, má pocit pnutia, strieda nálady, veľa vecí sa mu zhoršuje pôsobením stresu, alebo emócií. U žien bývajú príznaky zosilnené pred menštruáciou. Z pohľadu čínskej medicíny: vyživuje Xin Yin (yin srdca) a Xin Gan Xue (krv srdca a pečene) má funkciu An Shen (upokojuje ducha) prečisťuje Re (teplo), odstraňuje podráždenosť

MycoBaby
02.02.2018

MycoBaby

Vďaka kombinácii polysacharidov medicinálnych húb a extraktov z byliniek pôsobí MycoBaby Dračí sirup výrazne na posilnenie prirodzenej obranyschopnosti tela. Keďže medicinálne huby sú  chuťovo výrazné, je do sirupu pridané vysoko kvalitné holandské kakao, čo robí sirup lahodným. Vďaka svojim účinkom je  sirup vhodný pre deti aj dospelých. Zloženie: Reishi Cordyceps Echinacea Acerola Vitamin C  holandské kakao hroznový sirup Dračí sirup dokáže podporiť prirodzenú obranyschopnosť tela a prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému. Je preto zvlášť vhodné užívať ho pred očakávanou zmenou počasia (keď sa po lete začne ochladzovať, alebo keď sa po zime začne otepľovať) a pred nástupom do školy/škôlky po prázdninách. Podľa vedeckých štúdií prispieva k normálnej funkcii horných dýchacích ciest. Vďaka vitamínu C má antioxidačné schopnosti a je vhodný pri únave a  vyčerpaní.  

MycoComplex
02.02.2018

MycoComplex

MycoComplex je vyváženou kombináciou medicinálnych húb Cordyceps, Reishi, Agaricus, Shiitake v kombinácii s Acerolou pre podporu imunity.

MycoGastro
02.02.2018

MycoGastro

MycoGastro obsahuje synergicky pôsobiacu kombináciu medicinálnej huby hericia, aloe vera, chlorelly a sladkého drievka.

Používaním stránok prevádzkovateľa Genovital s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.